هنر اطاعت و تبعیت

هنر اطاعت و تبعیت

 

در کنار هر انسانی همیشه دو دعوت کننده وجود دارد : یکی او را به راه زیبایی های محسوس و نامحسوس می خواند ودیگری او را به راه سراب زیبایی.

انسان

با توجه به مطلبی که درگذشته بیان شد ، این نکته به دست آمد که انسان باید هنر انتخاب بهترینها را کسب کند. حال باید در این میان و بین این دو دعوت کننده یکی را انتخاب کند ؛ انتخابی که منجر به برگزیدن بهترین ها و زیباترین ها شود .

سئوالی در این میان مطرح می شود : آیا با انتخاب یک راه ، کار تمام می شود و انسان به مقصود می رسد ؟

اینجا دیگر باید به دنبال کسب هنر دیگری بود  ؛ هنر اطاعت و تبعیت .

در اصل ، انتخابِ بدون اطاعت بی فایده است . این عمل مانند آن است که انسان راه رسیدن به مقصود را پیدا کند و نقشه در دست داشته باشد ولی قدم در این راه نگذارد و در گوشه ای بنشیند .

این انتخاب اگر آگاهانه باشد دیگر ترسی از چیز دیگری ندارد و می داند این راه تمامش زیباست و او را زیبا می کند حتی اگر سختی هایی را هم به همراه داشته باشد .

شاید بتوان گفت این هنر از آن دسته از هنرهایی است که به سادگی به دست نمی آید و به مرور در وجود انسان ریشه می کند.

ریشه دواندن این هنر را می توان با دانستن یک مطلب سرعت بخشید  : و آن این است که بداند چه کسی را تبعیت می کند و چه راهی را می پیماید . هر چقدر یقینش در این امر بیشتر باشد ، تبعیتش بیشترست و در این میان  زمان کمتری را نیز برای رسیدن به مقصود صرف می کند .

انسان چه بخواهد و چه نخواهد یا در راه زیبایی قدم برمی دارد و یا نازیبایی که این دو راه حد وسطی ندارد و کسی را بی رنگ نمی توان یافت . (فکر کنیم)

واژگانی برای تفکر :  دو راه ، اطاعت ، سختی های تبعیت ، حجاب ، ترک گناه  .

 

همچنین ببینید

بایسته های ارتباط جنسی با همسر

بایسته های ارتباط جنسی با همسر

ارتباط جنسی، یکی از لذت آورترین ارتباطاتی است که میان زن و شوهر پدید می آید. کارکردهای ارتباط جنسی همسران فراتر از این است که در قالب نوشتار درآید. در این نوشتار به بایسته های ارتباط جنسی با همسر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.