هنر درک موقعیت ها

هنر درک موقعیت ها

انسان موفق کسی است که قبل از قدم برداشتن در راه موفقیت و نیز قبل از ترسیم نقشه راه برای رسیدن به مقصود خود ، آنچه را که دارد ارزیابی می کند و آنچه را که باید به دست بیاورد نیز برآورد می کند .

مهارت‌های زندگیstyle of life)) همان نقشه راهی است که می‌تواند راه‌گشای فرد برای رسیدن به این موفقیت باشد که بدون توجه به پیش نیازهای آن ، به کارگیری آن نقشه راه ، سودی برای راهرونده ندارد .

پیش نیازهای این راه چیست و چه مطلبی را باید قبل از قدم گذاشتن در این راه به دست آورد ؟ درک موقعیت

درک موقعیت ، هنری است بس سودمند و تأثیر گذار در راه رسیدن به مقصود و آن شناخت موقعیتی است که خدا ما را در آن قرار داده  است .

درک موقعیت یعنی اینکه بدانی در کجایی و خدای مهربان در این موقعیت به تو برای رسیدن به مقصود چه استعدادها و نیز چه امکاناتی را به طور رایگان اهدا کرده است و با ندادن بسیاری از چیزها موانع در راه رسیدن تو به موفقیت را برداشته است .

این نخستین گام برای رسیدن به موفقیت هاست .

اما موقعیت من و تو  کجاست ؟

جوانی چه موقعیتی است و چه صفات نیکی در آن نهفته دارد : نشاط، آرمان خواهی، توان در رسیدن به موفقیت، توان استفاده از تجربیات دیگران، امکان مشورت‌ با شجاعان، صفای دل، میل به آزادی، زیبا طلب، معنویت جو، عدم وابستگی .

فوایدی که از داشتن این هنر عاید ما می شود چیست ؟

دانستن توشه هایی که برای این سفر به همراه خود داریم

دانستن توان خود و ترسیم مسیر و تعیین استراحتگاه ها طبق آن توان

قال علىّ علیه السّلام: شیئان لا یعرف فضلهما الّا من فقدهما: الشّباب و العافیه. (الحدیث – محمد تقی فلسفی)

واژگانی برای تفکر :  جوان ، هنر ، درک موقعیت ، توشه راه ، مهارت ها .

همچنین ببینید

شیوه های برون رفت از تاثیرات منفی سلبریتی ها بر نوجوانان

شیوه های برون رفت از تاثیرات منفی سلبریتی ها

واژه «سلبریتی» از کلمه«celebrity» در زبان انگلیسی گرفته شده است که معادل واژه های «مشهور»، «معروف» و «نام آشنا» در زبان فارسی است. اصلی ترین کاربرد این واژه را می توان از اوایل قرن بیستم دانست ولی مفهوم واژه «سلبریتی» به عنوان یک شخص مشهور و شناخته شده، قبل از این دوران نیز وجود داشته و این واژه مورد استفاده قرار می گرفته است. به طور کلی می توان سلبریتی را به معنای فردی دانست که توسط تعداد قابل توجهی از افراد شناخته می شود و به دلیل دستاوردها، شهرت، محبوبیت و یا حضور فعال در رسانه‌ها و جوامع مختلف شناخته می‌شود. این افراد غالبا به عنوان تاثیرگذار در دیگر افراد جامعه در همه رده های سنی شمرده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.